Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /mnt/web-data1/udolivltavy_cz/public_html/www/templates/dso2m/functions.php on line 202

Roztocký háj-Tiché údolí

skály v Tichém údolíPřírodní rezervace Roztocký háj-Tiché údolí byla vyhlášena roku 1951. Chráněné území zaujímá zalesněné stráně Tichého údolí a Roztocký háj nad soutokem Únětického potoka a Vltavy. Jihozápadním směrem na ni na území Prahy bezprostředně navazuje další přírodní rezervace – Údolí Únětického potoka. Územím prochází naučná stezka, která je dlouhá přibližně 7 km. Nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším úsekem je trasa z Roztok do Únětic, dlouhá 4 km.

 

Číst dál: Roztocký háj-Tiché údolí

Dvořákova stezka

Označení Dvořákovy stezky

 

Dvořákova stezka vede po levém břehu Vltavy mezi Kralupami nad Vltavou a Nelahozevsí. Je značena červenou turistickou značkou, která z centra Kralup pokračuje dál na Říp. Projděte se krásnou cestou podél Vltavy, kudy chodíval známý skladatel Antonín Dvořák ke známým do Kralup.

 

 

Číst dál: Dvořákova stezka

Naučná stezka Klecany

Směrovky na stezce Klecany

 

Zajímavosti města Klecany spojuje naučná stezka vyznačená modrou turistickou značkou. Na trase jsou vyznačeny další odbočky na místa, která stojí za to vidět. Pro lepší orientaci slouží čtyři panely umístěné ve městě a u přívozu Klecánky.

 

 

 

Číst dál: Naučná stezka Klecany

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

 

Zámek Nelahzeves leží asi 30 km  severně od Prahy. Je jednou z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách. Nachází se zde významná část rodových Lobkowiczkých sbírek, zámecká restaurace, prodejní galerie. Na zámku je uložena jedna z největších českých sbírek španělského malířství přelomu 16. a 17. století a největší zámecká knihovna v Čechách.

 

 

Číst dál: Zámek Nelahozeves