Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /mnt/web-data1/udolivltavy_cz/public_html/www/templates/dso2m/functions.php on line 202

Kontakty Libčice

Městský úřad LibčiceAdresa: Městský úřad Libčice n/Vlt., náměstí Svobody 90, 252 66 Libčice n/Vlt.
Telefon: 233 101 651
Fax: 233 101 657
IČ: 00 24 14 07

 

starosta:

Ing. Pavel Bartoš MBA
tel.: 233 101 652
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tajemník:

Ing. Roman Dědič
tel.: 233 101 653
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Libčice - Naše historie

Tento článek jsem napsal pro naši mládež, kterou bych rád přesvědčil, že údolí Vltavy od Prahy po Kralupy je místem s velmi  starou historií. Znát vlastní historii je nutné.  Jeden filosof uvádí, že ten kdo zapomněl vlastní historii, je odsouzen k tomu, aby si jí znovu prožil.

Číst dál: Libčice - Naše historie

O Libčicích

Pohled na městoLibčice se rozkládají na levém břehu Vltavy. Jsou nejníže položeným místem v okrese Praha-západ. Prochází jimi významná železniční trať na trase Praha-Děčín. Území bylo osídleno již v pravěku. Byla zde rovněž objevena keltská vesnice.

Libčice nad Vltavou vznikly spojením tří původních osad - Libčic, Letek a Chýnova.

K aktivnímu využití volného času slouží koupaliště, které se nachází v přírodním areálu obklopeném zelení. Kromě plaveckého a dětského bazénu mohou návštěvníci využít rozsáhlé travnaté plochy, nově upravený park, několik sportovních hřišť a restauraci s celoročním provozem. Děti rozhodně potěší Oranžové hřiště.

Číst dál: O Libčicích