Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /mnt/web-data1/udolivltavy_cz/public_html/www/templates/dso2m/functions.php on line 202

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

 

Zámek Nelahzeves leží asi 30 km  severně od Prahy. Je jednou z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách. Nachází se zde významná část rodových Lobkowiczkých sbírek, zámecká restaurace, prodejní galerie. Na zámku je uložena jedna z největších českých sbírek španělského malířství přelomu 16. a 17. století a největší zámecká knihovna v Čechách.

 

 

Jak se tam dostanete?

Zobrazení na mapě

vlakem

Nelahozeves leží na trati 090 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem – Děčín. Vlak vyjíždí z Prahy-Masarykova nádraží každou hodinu. Vystupte na zastávce Nelahozeves-zámek, odtud to už je sotva 10 min. chůze.

autem

Dálnici ze směru od Ústí nad Labem nebo od Mělníka opusťte exitem 18 - Nová Ves. Hlavní silnici nad dálnicí přejeďte rovně a držte směr na Kralupy n. Vlt., Veltrusy, Nelahozeves. Po průjezdu vsí Nové Ouholice odbočte za benzínovou pumpou z hlavní silnice doprava a dostanete se do obce Nelahozeves. Jeďte stále po hlavní silnici přes železniční nadjezd až k zámku.

na kole

Kolem zámku probíhá cyklostezka z Prahy-Tróje, která dále pokračuje do Veltrus a do Mělníka. Z větší části je totožná s červenou turistickou značkou.

autobusem

Do Nelahozevsi zajíždí městská linka z Kralup n. Vlt.

Otevírací doba a vstupné

V hlavní sezoně od března do října je otevřeno od úterý do neděle 9-17 hodin, v pondělí je zavřeno.

Prohlídka zámecké expozice trvá přibližně 50 minut a je ji možné absolvovat pouze v doprovodu průvodce. Maximální počet osob v jedné skupině je 20. Poslední prohlídka začíná v 16 hodin.

Pro rodiny s dětmi 4-12 let jsou určeny speciální prohlídky „Život šlechtice od dětských střevíčků”. Na prohlídku navazuje kreativní dílnička. Konají se každý víkend vždy v 11 a 14 hodin.

Vstupné:

dospělí
děti, studenti a senioři
děti do 6 let

110 Kč
65 Kč
zdarma

dětská prohlídka:

jednotné vstupné 
rodinné vstupné
děti do 3 let

 

100 Kč
340 Kč
zdarma